Proč využívat webové stránky pro dotazy a řešení problémů

Created by Kamil Páral on on 2011-07-14
Keywords:
Last updated by:
Kamil Páral on on 2012-02-21

Ve světě open-source se podpora programů (odpovědi na dotazy, řešení nahlášených problémů) téměř bez výjimky poskytuje pomocí webových služeb (diskuzních fór, lístečkových systémů, emailových konferencí, apod). Posílání přímých emailů autorovi programu se nevyužívá. To může být odlišné od toho, co očekávají běžní uživatelé (mnoho lidí upřednostňuje oslovení konkrétního člověka, protože mají lepší pocit z bližšího kontaktu), avšak tento způsob má mnoho dobrých odůvodnění:

1. Autorů programu bývá často více. Pokud oslovíte jednoho konkrétního, přidáváte mu zátěž (nutíte ho odpovídat, i když zrovna nemusí mít volný čas) a zároveň škodíte sobě (někdo jiný vám mohl odpovědět dříve). Na veřejných fórech se často pohybuje i mnoho dalších lidí z komunity, kteří vám taktéž mohou poradit, a ušetřit tak práci autorům.

2. Open-source programy jsou hodně rozšířené a není v silách pár lidí odpovídat na obrovské množství dotazů. V době psaní tohoto textu měla Esmska cca 10 tisíc uživatelů. Představte si, že se každý desátý na něco zeptá. Při veřejném dotazu se ale naopak zapojuje síla dalších lidí, kteří narazí na váš dotaz a mohou vám pomoci.

3. Podpora není placená a autoři vytvářejí program ve vlastním čase jako koníček. Autoři mají málokdy dostatek času, aby vyvíjeli daný program dle jejich představ, natož aby strávili ještě jednou tolik doby odpovídáním a vysvětlováním. Opět se zde využívá sil komunity, která může odpovídat za ně.

4. Webové služby podporují sdílení znalostí. Pokud jednou autor odpoví na určitý problém, u každého stejného dalšího dotazu jen pošle odkaz na první odpověď a neztrácí tak čas. Toto nejde udělat u klasického emailu, který je soukromý a ne veřejný. Tento důvod je jeden z nejpodstatnějších. Lidé se ptají stále na to stejné dokola.

5. Očekává se (a je slušností), že uživatel před položením dotazu prohledá dostupné předchozí dotazy, jestli už na jeho problém nebylo náhodou zodpovězeno. Šetří tak čas sobě i ostatním.

Pokud tedy máte problém nebo dotaz ohledně Esmsky (nebo jiného opensource programu), v žádném případě nepište soukromé emaily. V lepším případě nedostanete odpověď, v horším případě frustrujete autora do té míry, že přestane kvůli záplavě emaily program vyvíjet. Buďte ohleduplní a využijte položky Nápověda. Tam jsou odkazy jak na podpůrná diskuzní fóra, tak na lístečkové systémy pro hlášení chyb.

(Pokud některý systém má dostupné ovládání pouze v angličtině a vy anglicky neumíte, je nám líto, ale soukromý email to neospravedlňuje. Vezměte si k sobě někoho, kdo anglicky umí.)

Děkujeme (souhrnně za všechny autory open-source programů).